- W 2020 roku osiągnęliśmy najwyższy wśród wszystkich programów regionalnych 15% przyrost poziomu wydatków certyfikowanych. Doceniamy zaangażowanie i wysiłek beneficjentów naszego regionalnego programu w skutecznej realizacji projektów. Jest to tym ważniejsze, że dzieje się tak pomimo niesprzyjających warunków gospodarczych spowodowanych panującą pandemią - podkreśla marszałek Władysław Ortyl.
Rzeszów uzależniony od euro
Z programu także wielokrotnie korzystały władze Rzeszowa. Tylko w latach 2017-2019 do stolica województwa podkarpackiego trafiło 667 mln zł, które posłużyły na dofinansowanie łącznie 80 projektów. Dotyczyły one np. infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, nowoczesnych technologii, informatyzacji oraz edukacji i promocji.Udało się z nich zbudować min. system integrujący transport publiczny Rzeszowa i okolic czy zbudować drogę krajową, która połączyła S19 i autostradę A4.
- Ten program jest kluczowy dla Rzeszowa. Bez niego nie udałoby się sfinansować wielu projektów czy inwestycji - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
RPO WP 2014 – 2020 składa się z dziesięciu osi priorytetowych. Określają one zasady wsparcia udzielanego w takich dziedzinach jak np. gospodarka, ochrona środowiska, czy infrastruktura. Projekty realizowane z tego programu mają na celu rozwijanie w sposób zrównoważony Podkarpacie.
Napisz komentarz
Komentarze