Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Prawie tysiąc badań nowoczesnym rezonansem w Szpitalu Miejskim

Podziel się
Oceń

Wybudowana za ponad 7 mln zł pracownia usprawniła funkcjonowanie szpitala. Wykonuje się w niej badania na najwyższym poziomie, dzięki którym leczenie jest szybsze i bardziej skuteczne.
  • Źródło: Informacja prasowa
Prawie tysiąc badań nowoczesnym rezonansem w Szpitalu Miejskim
fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
Badania nowym rezonansem są wykonywane w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie od początku czerwca. W okresie do końca września pracownia zrobiła ich już prawie tysiąc. Przyjmowani są tu pacjenci oddziałów i izby przyjęć szpitala miejskiego oraz kierowani przez lekarzy poradni specjalistycznych.

- Rezonans magnetyczny jest jednym z najdokładniejszych urządzeń do przeprowadzania diagnostyki obrazowej. Szeroki zakres możliwości wykonania badań pozwala na przeprowadzanie diagnostyki, dzięki której możliwe jest przeanalizowanie i zbadanie wybranej partii ciała pod kątem wykrycia stanu zapalnego, zmiany nowotworowej czy też urazu przez lekarzy z różnych dziedzin medycyny. Wykonujemy nim głównie badania głowy, szyi, kręgosłupa, jamy brzusznej, miednicy, kości, stawów i MRCP - mówi Grzegorz Materna, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie.

Pracownia jest wyposażona w sprzęt Signa Artist firmy GE Healthcare. Aparat posiada system modułowy co daje możliwość rozbudowy w razie potrzeby o kolejne elementy dodatkowego wyposażenia. Rezonans posiada m.in. cewki giętkie, dzięki którym można zbadać przeprowadzić badanie każdej okolicy ciała.

Można wykonać przy ich pomocy rezonans pacjentom pooperacyjnym, na przykład po operacjach jamy brzusznej lub z pooperacyjnymi obrzękami kończyn. Nowoczesny aparat wykonuje skanowanie w krótszym czasie, rejestruje obraz wysokiej jakości i pozwala na wykonanie badań artrografii RM celem dokładnego obrazowania wewnątrzstawowych uszkodzeń.

- Otwarcie pracowni znacząco podniosło jakość leczenia w naszym szpitalu i usprawniło funkcjonowanie oddziałów - przekonuje Grzegorz Materna.

Pracownia rezonansu posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Informacje na temat rejestracji i jej funkcjonowania można uzyskać w Rejestracji Pracowni Diagnostycznych na poziomie "0" Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II przy ul. Rycerskiej 4, lub telefonicznie, pod numerem 17 861-10-31 wew.: 397. Pracownia mieści się na poziomie "-1" w budynku szpitala. Kosztowała 7,1 mln zł, jej utworzenie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama
Reklama