Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Szlak Architektury Drewnianej na Podkarpaciu. Odkryj unikatowe dziedzictwo kulturowe

Podziel się
Oceń

Zapraszamy na odkrywanie Szlaku Architektury Drewnianej – unikatowej trasy obejmującej ponad 1200 km i prezentującej perły drewnianego budownictwa. Szlak podzielony jest na dziewięć tras, prowadzących przez malownicze zakątki regionu, słynące z bogatej historii i tradycji.
Szlak Architektury Drewnianej na Podkarpaciu. Odkryj unikatowe dziedzictwo kulturowe
Cerkiew w Smolniku.

Autor: fot. Krystian Kłysewicz

Kilkadziesiąt obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej otwiera swoje drzwi dla zwiedzających, oferując niezapomnianą podróż w czasie. Część z nich dostępna jest w określonych godzinach, podczas gdy inne wymagają wcześniejszej rezerwacji. W każdym miejscu czekają wykwalifikowani przewodnicy, gotowi opowiedzieć fascynujące historie i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Informacje o godzinach otwarcia i zasadach zwiedzania poszczególnych obiektów zostały uporządkowane według krain turystycznych: Bieszczady, Beskid Niski, Dolina Sanu i Wisły, Roztocze oraz Rzeszów – miasto i region. Ułatwia to planowanie wycieczek i pozwala na dopasowanie trasy do indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Perełki Szlaku

Szlak Architektury Drewnianej na Podkarpaciu to nie tylko bogata oferta zwiedzania, ale również szereg wyjątkowych atrakcji. 

Zespół cerkiewny w Radrużu, fot. Krystian Kłysewicz

Do perełek Szlaku należą m.in.:

  • 6 świątyń wpisanych na Listę UNESCO,
  • największy skansen w Polsce w Sanoku,
  • Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej,
  • Zespół Cerkiewny w Radrużu, znany z serialu "1670".

Kalendarz pełen wydarzeń

Oprócz zwiedzania obiektów, Szlak Architektury Drewnianej oferuje również bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych. Odwiedź stronę internetową www.podkarpackie.travel/artykuly/szlak-architektury-drewnianej-2024, aby zapoznać się z aktualnościami i zaplanować swój pobyt na Podkarpaciu. 

W kalendarzu znajdziesz m.in.:

  • otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej,
  • koncerty muzyki sakralnej i folkowej,
  • odpusty,
  • wystawy i konferencje.

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania Szlaku Architektury Drewnianej, kalendarz wydarzeń oraz materiały promocyjne dostępne są na stronie internetowej www.podkarpackie.travel/artykuly/szlak-architektury-drewnianej-2024. Dodatkowych informacji można uzyskać również w Regionalnym Punkcie Informacji Turystycznej w Rzeszowie (tel. 791-944-045, e-mail: [email protected]).


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Cześć. Nikt Ci nie poda zakresu terytorialnego, bo sami nie wiedzą. Chłopski sposób iść po kablach i zobaczyć oznaczenie na transformatorze. Jak masz podziemne, to nie radzę kopać :). Informacja dla informacji, tak jak pytają matematyka, czy odpowiada poprawnie, gość mówi: tak, podaję semantycznie poprawne, ale nie mające zastosowania odpowiedzi, może pan podać przykład? Tak, mogę. Koniec dowcipu. To taki sam poziom.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 17:44Źródło komentarza: Uwaga! Nawet 7 godzin bez prądu. PGE informuje mieszkańców Rzeszowa i okolicAutor komentarza: mieszkaniec Rz-owaTreść komentarza: bezwartościowa informacja o wyłączeniach skoro nie wskazujecie dokładnego zakresu! Jaki dokładnie zakres miasta zasila "stacja Budziwój 32" ? Może ktoś łaskawie poda źródło gdzie dokładnie można sprawdzic zakres terytorialny?Data dodania komentarza: 4.12.2024, 15:22Źródło komentarza: Uwaga! Nawet 7 godzin bez prądu. PGE informuje mieszkańców Rzeszowa i okolicAutor komentarza: maxTreść komentarza: Psiarnia... pół debile, pół imbecyle !Data dodania komentarza: 3.12.2024, 16:10Źródło komentarza: Fatalna pomyłka! Policja ścigała bandytów, a ostrzelała niewinnych pracowników z DębicyAutor komentarza: lózakTreść komentarza: Skoro nawet mieszkańcy nie wiedzą co to za pomnik to jaki to wstyd? pomnik w kształcie liści laurowych z nike. Wstyd dla IPNData dodania komentarza: 3.12.2024, 11:24Źródło komentarza: "Wstyd w mieście" - IPN podpala ogień wśród mieszkańców RzeszowaAutor komentarza: pytającyTreść komentarza: Z jaką prędkością wchodził w łuk, że stracił panowanie?Data dodania komentarza: 1.12.2024, 08:14Źródło komentarza: Poważny wypadek z udziałem autobusu MKS pod Rzeszowem [ZDJĘCIA]Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Historia piękna....ale film biedota....90% z neta!Data dodania komentarza: 27.11.2024, 22:41Źródło komentarza: „Złote rzeszowskie dzieci” - nadchodzi premiera filmu o gwiazdach rzeszowskiego żużla!
Reklama
Reklama
Reklama