Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama dotacje rpo
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Boeing otworzył centrum inżynieryjne w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Amerykański gigant lotniczy Boeing oficjalnie uruchomił swoje nowe centrum inżynieryjne w Rzeszowie. Otwarcie to oznacza znaczący krok w rozszerzaniu działalności firmy w Polsce i stwarza nowe możliwości dla polskich inżynierów.
Boeing otworzył centrum inżynieryjne w Rzeszowie [ZDJĘCIA]
Więcej zdjęć w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Nowe centrum, mieszczące się w budynku SkyRes przy ulicy Lubelskiej, będzie skupiać się na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, a także inżynierii oprogramowania i systemów. Prace te obejmą szeroki zakres projektów komercyjnych, obronnych i usługowych Boeinga. Oczekuje się, że w wyniku tej inwestycji powstanie w Polsce kilkaset nowych miejsc pracy.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA BIURA BOEINGA W RZESZOWIE:

Otwarcie centrum inżynieryjnego w Rzeszowie to ważna wiadomość dla polskiego przemysłu lotniczego. Stanowi ono dowód na rosnącą atrakcyjność Polski jako lokalizacji dla inwestycji zagranicznych w tym sektorze. Nowe centrum będzie nie tylko generować nowe miejsca pracy, ale również przyczyni się do transferu technologii i rozwoju polskiego przemysłu lotniczego.

Ważna inwestycja Boeinga w Rzeszowie

Główne biuro inżynieryjne Boeinga w Rzeszowie prowadzi szereg działań obejmujących dziedziny takie jak inżynieria mechaniczna i elektryczna. Zapewnia też bieżące wsparcie klientów. Oddział w Gdańsku, szeroko znany z rozwoju oprogramowania, specjalizuje się w inżynierii systemów i awioniki, opracowując zaawansowane technologie wykorzystywane w niemal wszystkich samolotach Boeinga. Z kolei zespoły w Warszawie koncentrują się na inżynierii produkcji i testowaniu materiałów, ściśle współpracując z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa.

Wszystkie trzy lokalizacje zapewniają wsparcie inżynieryjne, a także rozwiązania dla szeregu programów komercyjnych i obronnych Boeinga.

Boeing jest zaangażowany w budowanie silnej i długotrwałej obecności inżynieryjnej w Polsce podkreśla Linda Hapgood, wiceprezes Boeinga zarządzająca Boeing Engineering Poland & Ukraine. - Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego w Polsce było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ znajduje się tutaj wielu z naszych klientów, ale także partnerów przemysłowych, akademickich i badawczych, w tym ceniony Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa. Przede wszystkim jednak znaleźliśmy tu niezbędne umiejętności potrzebne naszym projektom inżynierskim - mówiła. 

Ogłoszone dziś otwarcie Boeing Engineering Poland jest częścią globalnej strategii firmy. Jej celem jest efektywne wykorzystywanie zasobów Boeinga poprzez tworzenie synergii między istniejącymi lokalizacjami. To właśnie identyfikując właściwe zespoły do realizacji projektów i angażując odpowiednie talenty na całym świecie, firma może się skutecznie rozwijać.

- Działając globalnie, zarówno jako firma, ale również jak i branża, globalnie patrzymy także na rozwój talentów. Chcemy przyciągać najlepszych ludzi z różnych części świata do naszego zespołu - powiedział Howard McKenzie, główny inżynier Boeinga i wiceprezes ds. inżynierii, testów technologii. - Zespoły inżynieryjne w Polsce wspomogą Boeinga w tworzeniu innowacji. Dzięki nim możemy dalej budować przewagę konkurencyjną, pracując nad szeregiem projektów wspierających obecne i przyszłe programy lotnicze - dodał.

Boeing jest obecny w Polsce od 35 lat i nieustannie rozwija swój zespół. Realizowane inwestycje opierają się na wyjątkowo utalentowanej polskiej kadrze pracowniczej i doskonałym systemie uniwersyteckim kształcącym w wielu dziedzinach. Wszystko to, ma kluczowe znaczenie zarówno dla bieżących, jak i przyszłych programów lotniczych.

Otwarcie centrum inżynieryjnego w Rzeszowie to kolejny krok w realizacji strategii Boeinga polegającej na rozszerzaniu działalności w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma dostrzega ogromny potencjał w polskim rynku i jest zaangażowana w długoterminową współpracę z polskimi partnerami.

Oto kilka dodatkowych informacji o nowym centrum inżynieryjnym Boeinga w Rzeszowie:

  • Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpacie, Polska
  • Powierzchnia: 10 000 metrów kwadratowych
  • Liczba pracowników: do 500
  • Zakres działalności: inżynieria strukturalna i produkcyjna, inżynieria oprogramowania i systemów
  • Obsługiwane programy: komercyjne, obronne i usługowe.

Biuro Beoinga w Rzeszowie chce także współpracować ze środowiskiem akademickim, przede wszystkim z Politechniką Rzeszowską. - Mamy projekty, które  studenci mogą realizować pod naszym patronatem na uczelniach i w ten sposób sprawdzać, czy to, co zrealizują w ramach takiej współpracy badawczej, sprawdzi się potem w systemie produktowym - mówi Honorata Henzel z Boeing Polska. 

Oprócz działalności inżynieryjnej, Boeing w Polsce posiada biura Boeing Defense, Space & Security w Warszawie, Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku oraz centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services (BDSI) w Rzeszowie. Boeing aktywnie współpracuje z polskimi dostawcami oraz lokalnymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, wspierając rozwój polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Boeing w Polsce

Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od 35 lat. Pracownicy w naszych biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają naszą misję, którą jest rozwój, produkcja oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Jesteśmy głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymujemy silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem. Dołącz do naszego zespołu i stań się częścią innowacyjnej firmy, w której twoje pomysły będą napędzać rozwój technologii kształtujących przyszłość lotnictwa: Boeing.com/PolandJobs
 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama