Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama networkpower, targi pracy
Reklama Powiat Rzeszowski

Polskie Radio Rzeszów zaprasza na wiosenną ramówkę

Podziel się
Oceń

Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów upłynie pod hasłem „Słuchaj z wzajemnością”. Nowa, startująca 8 kwietnia ramówka stawia na różnorodność muzyczną i bogatą ofertę publicystyczną.
Polskie Radio Rzeszów zaprasza na wiosenną ramówkę

Zmiany dotyczą przede wszystkim wieczornych pasm regionalnej rozgłośni. W nowej ramówce po godzinie 20:00 usłyszymy audycje poświęcone różnym gatunkom muzycznym zarówno dawnych jak i nowych współpracowników stacji. W ofercie znajdzie się także nieco publicystyki.

Znane i nowo poznane głosy o muzyce

Po kilkuletniej przerwie na antenę wraca Andrzej Klee z poniedziałkowymi audycjami „Klekotanie dinozaura” i „Muzyka z głośnika” (lata 50., 60., 70.).

We wtorki w audycji „Dźwiękosfera”, również po przerwie, będzie można usłyszeć Andrzeja Srokę, a wraz z nim muzykę alternatywną oraz nowe brzmienia. Tego samego dnia, po godzinie 22:00, antenę wypełni nowa audycja Bartosza Wilka „Północe” z klimatycznymi utworami północnej Europy.

Na środowe wieczory powrócił już przed kilkoma tygodniami pasjonat mocnych brzmień Jerzy Szlachta z audycją „Rock Radio”. Mocne uderzenie pozostanie ze słuchaczami także po godz. 22:00 w programie „Muzyczne antypody” Piotra Zajdla.

W czwartki, po „Liście Przebojów”, od godziny 22:00 emitowany będzie jazzowy program „Cały ten zgiełk” Elżbiety Lewickiej oraz od 23:00 audycja „Pomimofonia” Pawła Steczkowskiego z muzyką świata, który również wrócił do Polskiego Radia Rzeszów po kilku latach.

Piątkowe wieczory będą miały szczególnie muzyczny charakter: od godziny 18:00 emitowana będzie regionalna lista pt. „Podkarpacka Scena Przebojów” Roberta Bartusika. O 20:00 ze studia koncertowego im. Tadeusza Nalepy transmitowane będą występy (głównie zespołów podkarpackich). Już 12 kwietnia w tej części wystąpi krośnieńska kapela „Eter”. Wraca także ekspert klasycznych gitarowych brzmień i organizator festiwali bluesowych – Wiktor Czura ze swoją audycją „Blues Attack” da się usłyszeć po 21:00. Między 23:00 a 1:00 Robert Lenert poprowadzi „Songi, dźwięki i piosenki”, czyli audycję z klasycznym rockiem.

Sobotnie popołudnia wypełni nowa odsłona kultowej, niemal trzygodzinnej audycji „DinoTop” pod nowym szyldem „DinoSobota” (od 12:00), w której klasyczne utwory rock i pop okraszone zostaną autorskimi recenzjami i rozmowami z gośćmi specjalnymi – pierwsze wydanie miało miejsce już 6 kwietnia, a gościem był Zbigniew Działa z zespołu RSC. Wieczorem Piotr Malec zaprasza na chilloutowy „Klub muzyczny” (20:00-22:00), a Maciej Gnatowski na taneczne granie pod hasłem „Sobota brzmi lepiej”  (22:00-1:00).

W niedziele między 23:00 a 1:00 na antenie rzeszowskiego radia prezentowana jest klasyczna muzyka symfoniczna.

Do współpracy z rozgłośnią po kilku latach wraca również Jerzy Krużel z audycją „Mikroklimat” poświęconą muzyce turystycznej, studenckiej i poezji śpiewanej – to w niedziele o godz. 9:00. Na antenę wróciła już także Lidia Biały, specjalistka od tradycyjnego, nie tylko podkarpackiego folkloru, która prowadzi niedzielny „Plebiscyt kapel ludowych” oraz codzienne „Na ludową nutę” o godz. 5:30.

Okiem publicystyki

Szeroka oferta publicystyki (regionalna, specjalistyczna, edukacyjna i poradnicza) czeka na słuchaczy od poniedziałku do piątku w audycjach „Tu i Teraz” (9:00-12:00) i w paśmie popołudniowo-wieczornym „Puls Dnia” (po magazynie informacyjnym). 

Autorskie programy publicystyczne wypełnią antenę w godzinach 17:00-20:00 od poniedziałku do czwartku, a wśród nich: interwencyjna „Sprawa w Toku”, medyczne „Szlachetne zdrowie”, historyczne „Wojny, kampanie, militaria”, społeczne „W poszukiwaniu prawdy” czy filozoficzne „Pisma i znaki”. Na czwartkowe wieczory, po godzinie 18:00 zaplanowano blok programów dla młodzieży: „Świat młodych” i „Godziny rektorskie”.

Niedzielne popołudnia to czas na audycje: senioralne „Kiedy nadchodzi jesień”, popularnonaukowe „Science” i historyczne „Studio dokumentu”. O 16:00 emitowany będzie magazyn „Okolice Kultury”, a o 18:00 literackie „Ślady Pegaza”. Godzina 19:00 jest zarezerwowana dla cyklu „Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów”, w której ofercie są słuchowiska oraz transmisje spektakli ze studia koncertowego. Na najbliższą niedzielę (7 kwietnia) zaplanowano sztukę poświęconą Pablo Picassowi.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Ajaja, aż kilka pojazdów uszkodziła ?? Tragedia.. Ewidentnie to będzie jej najdroższe parkowanie w życiu hahahaData dodania komentarza: 17.10.2024, 10:37Źródło komentarza: Groźny karambol na Podpromiu w Rzeszowie. 46-latka zapłaci srogi mandat [ZDJĘCIA]Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: A kierująca była trzeźwa? Czy naćpana i nachlana do oporu? O tym już nie wspomniano. Patrząc na zdjęcia to był rajd na pełnym gazie odbijając się z prawej na lewo od ścian i samochodów...Data dodania komentarza: 17.10.2024, 10:15Źródło komentarza: Groźny karambol na Podpromiu w Rzeszowie. 46-latka zapłaci srogi mandat [ZDJĘCIA]Autor komentarza: WilczyskinTreść komentarza: Ja tam czekałem, ale myślałem że potrwa to chwilę dłużej 🙂Data dodania komentarza: 14.10.2024, 13:10Źródło komentarza: Znany youtuber Budda zatrzymany przez CBŚP! Szok w świecie influencerówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: teraz orlen nie ma strat, to są straty po poprzednikach którzy wmówili opini społecznej że zarabiaja miliardy. Zarabiali tylko nie orlen a mocodawcyData dodania komentarza: 14.10.2024, 09:57Źródło komentarza: Trwają kontrole i audyty w Orlenie. Skierowano 8 zawiadomień do prokuratury; w tle Daniel ObajtekAutor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Oczywiście najlepiej zwalić winę na kierowców. Nawet jak ktoś skopał konfigurację sygnalizacji świetlnej. Tu chyba jest skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z Myśliwską. Na filmie widać, że pojazdy od strony miasta dostają zieloną strzałkę do skrętu w lewo, a jednocześnie zaraz za skrzyżowaniem zapala się czerwona sygnalizacja na przejeździe kolejowym. Pierwszy pojazd się zatrzymuje. Gdyby zatrzymały się kolejne pojazdy zablokowałyby całkowicie połowę skrzyżowania na dłuższy czas (oczekiwanie na pociąg trwa chwilę). Oczywiście kolejne pojazdy nie powinny wjeżdżać na skrzyżowanie, jeżeli nie mogą kontynuować jazdy za nim. Ale w takich przypadkach to jest bez sensu. To jak robienie celowych pułapek na kierowców. Sprawa do pilnej poprawy działania sygnalizacji świetlnej a nie publikowania zdjęć i ganienia kierowców. Szczególnie przez PKP PLK które zapewne, przynajmniej częściowo, jest winne takiego a nie innego działania sygnalizacji świetlnej na tym układzie skrzyżowania i przejazdu kolejowego. Wstyd redakcja.Data dodania komentarza: 10.10.2024, 11:40Źródło komentarza: Niebezpieczny incydent na przejeździe kolejowym w Rzeszowie [FILM]Autor komentarza: DanutaTreść komentarza: dlaczego teraz Orlen ma takie duże straty , dopiero teraz dorwali się złodzieje.Data dodania komentarza: 8.10.2024, 18:30Źródło komentarza: Trwają kontrole i audyty w Orlenie. Skierowano 8 zawiadomień do prokuratury; w tle Daniel Obajtek
Reklama
Reklama
Reklama