KS Developres Rzeszów po raz drugi wygrywa z Piłą

Druga wygrana KS Developres Rzeszów nad Enea PTPS Piła także nie przyszła rzeszowiankom łatwo. Ostatecznie jednak Rysice wygrały cały mecz 3:1 i umocniły się na pozycji lidera.
  • Źródło: materiały własne
KS Developres Rzeszów

Autor: Kuba Kluz

KS Developres Rzeszów kontynuuje zwycięską passę. Rysice rozegrały drugi mecz z Enea PTPS Piła awansem z 16. kolejki. Podobnie jak wczoraj, wygrana nie przyszła in łatwo.

Enea PTPS Piła: Pelczarska, Skrzypkowska, Kubacka, Łyszkiewicz, Wellna, Gawlak, Pawłowska (libero) oraz Gądek, Ponikowska, Bartkowska

KS Developres Rzeszów: Kaczmar, Blagojević, Stencel, Rasińska, Grabka, Polańska, Krzos (libero) oraz Krajewska

Jelena Blagojević
MVP Jelena Blagojević

Już od początku pierwszego seta wygrana rzeszowianek w tym meczu stała pod kątem zapytania. Początkowe KS Developres Rzeszów, jednak na początku drugiej połowy pierwszej partii zawodniczkom z Piły udało się praktycznie zniwelować wszystkie straty (17:16). Po chwili jednak gospodynie przyspieszyły i wypracowały sobie 4-punktową przewagę, dzięki czemu go wygrały (25:21).

Druga partia tylko i wyłącznie z początku była wyrównana. Później KS Developres Rzeszów wskoczył na wyższy poziom, szczególnie w kontratakach. Rysice zbudowały sobie tak bezpieczną przewagę, że zawodniczki z Piły nie mogły ich dogonić. W ataku szczególnie szalała kapitan Jelena Blagojević. Drugi set zakończył się 25:15.

Z początku w trzecim secie wydawało się, że potoczy się w całości po myśli rzeszowianek (5:1), jednak po chwili zawodniczki z Piły szybko odrobiły straty, gra toczyła się punkt za punkt (10:10). Także kilka dobrych zagrywek Maj Pelczarskiej pozwoliło im na wypracowanie sobie 3-punktowej przewagi (11:14). O pierwszy czas musiał prosić trener Antiga. Rzeszowianki wyraźnie stanęły, po ich stronie pojawiała się masa błędów własnych, natomiast po stronie Piły na lewym ataku szalała Patrycja Gądek (13:19). Mimo, że pod koniec seta Rzeszowiankom udało się odrobić kilka punktów, to jednak przewaga po stronie była na tyle duża, że pozwoliła in na wygranie trzeciej partii (25:20).

W czwartym secie nastąpiła z kolei zamiana miejsc. To rzeszowianki dominowały w każdym elemencie, i wygrały go zdecydowanie 25:13. Niekwestionowaną liderką w drużynie Rysic była kapitan Jelena Blagojević.