Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego. Dokumenty podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych mgr Stanisław Sienko.
  • Źródło: informacje prasowe
Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Autor: Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska

W spotkaniu wzięli udział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej dr Sławomir Wolski oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych: dyrektor mgr Stanisław Sienko, Wioletta Kulczyńska, Monika Różak, Ineza Wilusz i Wojciech Chmiel.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik podkreślił, że Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie jest jedną z największych szkół ponadpodstawowych na Podkarpaciu.

- Jestem przekonany, że ta współpraca będzie się rozwijać i pozwoli nam wykształcić kadry, które znakomicie będą się wpisywać w zapotrzebowanie rynku pracy w naszym regionie. To bardzo nowoczesna szkoła, której profil kształcenia jest zbieżny z naszymi kierunkami studiów i mam nadzieję, że absolwenci Zespół Szkół Elektronicznych będą wybierać studia na Politechnice Rzeszowskiej. Specjaliści z zakresu informatyki, automatyki czy elektroniki są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Wiemy o tym doskonale, ponieważ pracodawcy sami zgłaszają nam potrzebę kształcenia inżynierów z tych obszarów - powiedział prof. Piotr Koszelnik.

Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie to szkoła z ambicjami, do której uczęszcza ponad 1000 uczniów. Profil edukacyjny prowadzony przez szkołę jest zbieżny z kierunkami kształcenia prowadzonymi na Politechnice Rzeszowskiej. Są to klasy o profilach: technik automatyk, technik elektronik, technik informatyk. Te właśnie kierunki kształcenia Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym.

Zadowolenia z nawiązania współpracy nie krył dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie mgr Stanisław Sienko, który zaznaczył, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści uczniom.

- Zależy nam na wykształceniu naszych absolwentów i chcemy, aby zasilali oni grono studentów Politechniki Rzeszowskiej i związali się na stałe z naszym miastem i regionem. Ta współpraca umożliwi uczniom lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi. To ogromna szansa dla naszych uczniów i okazja, by dokonać świadomego wyboru kierunku studiów - podkreślił dyrektor.

Dodał również, że prowadzi rozmowy z przedsiębiorcami z Rzeszowa i województwa podkarpackiego, którzy są zainteresowani zatrudnianiem absolwentów szkoły, a także przyznawaniem najzdolniejszym z nich stypendiów na dalsze kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej.

Warunki porozumienia


W ramach podpisanych porozumień Politechnika Rzeszowska zobowiązuje się do: organizowania corocznego spotkania w celu wymiany doświadczeń, uwag, dalszego rozwijania nawiązanej współpracy, przeprowadzania przez pracowników uczelni otwartych wykładów, prezentacji lub innego rodzaju spotkań na terenie szkoły, umożliwienia nauczycielom szkoły udziału w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na naszej uczelni, promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli.

W ramach patronatu honorowego Politechnika Rzeszowska zobowiązuje się do: organizowania dla uczniów klas politechnicznych specjalnych dodatkowych zajęć przeprowadzanych na terenie uczelni lub szkoły przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Rzeszowskiej, umożliwienia uczniom klas politechnicznych uczestnictwa w zajęciach, które są organizowane na uczelni oraz udziału w pracach kół naukowych działających na uczelni, objęcia opieką naukową zdolnych uczniów klas politechnicznych w ich rozwoju. Opiekę merytoryczną nad objętymi patronatem honorowym klasami będzie sprawował Wydział Elektrotechniki i Informatyki.

Zespół Szkół Elektronicznych zobowiązuje się do: umieszczenia na stronie szkoły oraz w materiałach rekrutacyjnych i reklamowych informacji o zawarciu porozumień, powołania tzw. klas politechnicznych, podjęcia starań celem dokonania w klasach patronackich zmian w programie nauczania poszczególnych przedmiotów tak, aby uwzględnić w możliwie jak największym wymiarze sugestie ze strony Politechniki Rzeszowskiej zgodnie z wytycznymi programowymi przygotowanymi dla szkoły przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, umożliwienia przeprowadzenia na terenie placówki akcji informacyjnej zorganizowanej przez Politechnikę Rzeszowską, wyrażenia zgody oraz udzielenia pomocy w przypadku zamiaru zorganizowania przez Politechnikę Rzeszowską punktu informacyjnego na terenie szkoły.

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Kobiety się boisz? taki z ciebie twardziel?Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:53Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: Janek z JasłaTreść komentarza: No chyba ktoś sobie jaja!!! Ten babol wredny?! Nie wierzę~!Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:30Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: A. Dziedzic, niespełniony "polityk" z Trzciany pomaga powodzianom! :):):) PSL i wszystko jasne!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Trwają zbiórki darów dla powodzian w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: KomaTreść komentarza: Każda ludzka tragedia jest pożywką dla polityków, na tym budują swoje pseudo-kariery!!! Skończy się jak w 1997 roku, ludzi objęci tą straszną powodzią zostaną sami ze swoimi problemami a nędzni politycy będą się obnosić jak to bardzo pomogli !!! Politycy to najgorszy sort społeczny, nie wart zaufania!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:57Źródło komentarza: Czy Razem dla Rzeszowa wykorzystuje katastrofalną powódź do zagrywek politycznych? [MOIM ZDANIEM]Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Warszawka Południa :)! Nikt nie kontroluje tego co robi pato-ukro-deweloperka! To jest nienormalne!!!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:54Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w RzeszowieAutor komentarza: bratTreść komentarza: u nas djenieg mnoga, my dajem rady a wy poljaczki mieszajcie w norachData dodania komentarza: 17.09.2024, 14:12Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w Rzeszowie
Reklama
Reklama
Reklama