Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Nowa usługa dla mieszkańców Rzeszowa. Oddasz elektryczne śmieci bez wychodzenia

Podziel się
Oceń

W ramach ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci rusza nowa usługa dla mieszkańców Rzeszowa. Pięć prostych kroków wystarczy, by szybko i w sposób bezpieczny dla środowiska oddać elektryczne śmieci.
Zdjęcie podglądowe

Autor: Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Masz w domu zepsutą pralkę, nieużywaną lodówkę albo uszkodzony piekarnik? Wejdź na stronę Elektryczne Śmieci, wypełnij formularz przekaż sprzęt do recyklingu i zostań przyjacielem pszczół. Usługa skierowana jest do osób fizycznych i stanowi dopełnienie całego systemu, który opiera się na czerwonych pojemnikach oraz odbiorach domowych zgłaszanych poprzez infolinię.

Krok po kroku


W formularzu należy podać kod pocztowy oraz zaznaczyć rodzaj sprzętu, który chcemy oddać. Może to być duży sprzęt jak pralka, suszarka, lodówka czy telewizor. Gdy wybierzemy np. lodówkę, kolejnym krokiem będzie podanie informacji czy sprzęt jest sprawny oraz czy jego wielkość przekracza 1 m. Uzupełnione dane wystarczy potwierdzić.

Następnie, należy podać adres odbioru i dane do kontaktu. Gdy wszystkie informacje zostaną zapisane, potwierdzenie złożenia zamówienia otrzymamy mailowo.

Następny etap, to przygotowanie sprzętu do oddania - w umówionym terminie dwie osoby odbiorą duże AGD i przekażą do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Koszt usługi logistycznej niezależnie od ilości oddawanego sprzętu i lokalizacji wynosi 35 zł.

Ważne, usługa obecnie jest dostępna tylko w Miastach, które już przystąpiły do projektu Elektryczne Śmieci oraz ze względu na swoją specyfikę cała Aglomeracja Katowicka i Śląsk, bez względu na miejscowość.

Mały sprzęt w roli głównej


Formularz umożliwia także oddanie małego sprzętu np. komputera, drukarki, tonera, telefonu czy sprzętu IT o niewielkich rozmiarach. Wówczas system, na bazie wskazanej lokalizacji pokaże nam mapę z najbliższymi czerwonymi pojemnikami, do których powinny trafiać elektryczne śmieci nieprzekraczające 50 cm.

"W drodze do pracy, szkoły, sklepu możemy oddać zużyty mały sprzęt niejako "przy okazji". Jest to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy w swoich mieszkaniach i domach mają najróżniejsze nieużywane, zepsute sprzęty na prąd i baterie" - mówi Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

Co ważne, dodaje Robert Magolon z MB Recycling, przy okazji oddawania zużytego sprzętu wielkogabarytowego możemy przekazać również małogabarytowe urządzenia.

Recykling i pszczoły



Przekazując elektryczne śmieci do recyklingu, wspieramy jedne z najpożyteczniejszych owadów zapylających.

Z części odzyskanych materiałów powstają unikatowe ule z recyklingu. Ich pomysłodawcą jest grafik i pszczelarz Tomasz Waśkiewicz. Pasieki z recyklingu stanęły już w wielu miastach w całej Polsce np. w Częstochowie, Krośnie, Wałbrzychu, Zamościu, Świdniku, Bytomiu i Kielcach.

W sumie w pasiekach z recyklingu mieszka obecnie 1,5 miliona pszczół. Z przekazanych do recyklingu elektrycznych śmieci powstaną kolejne ule, w których zamieszkają pszczoły krainki.

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaKonrad Fijołek prezydent Rzeszowa
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WandaTreść komentarza: Biznesmen z Łańcuta padł ofiarą brutalnego ataku w swoim domu. Przedsiębiorca oferuje 100 tysięcy złotych nagrody za pomoc w schwytaniu sprawców. Witold Bachaj, przedsiębiorca z Podkarpacia, padł ofiarą brutalnego napadu w swoim domu w Łańcucie na dzień przed Wigilią. Do zdarzenia doszło, gdy pięciu zamaskowanych napastników wtargnęło na teren posiadłości. Mężczyzna został pobity i zmuszany do otwarcia sejfu, a dom splądrowano. Złodzieje posługiwali się językiem ukraińskim. Szanowna redakcjo, więcej prawdy!!!Data dodania komentarza: 3.01.2025, 16:34Źródło komentarza: Nowe przejście graniczne na granicy polsko-ukraińskiej Ł Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Zamiast spekulować można nas podać do UODO. Jeśli coś robimy źle, to z radością zmienimy ustawiania. UODO ma zawsze racje!Data dodania komentarza: 3.01.2025, 10:18Źródło komentarza: Babcia oddała życie, ratując 3-letnią prawnuczkę z pożaru. Apel o pomocAutor komentarza: UODO_koneserTreść komentarza: Nieźle : " podanie danych jest dobrowolne, " . . . . ale bez tej " dobrowolnej zgody " komentarza nie opublikujecie. Co jest niezgodne z ową ustawą.Data dodania komentarza: 2.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Babcia oddała życie, ratując 3-letnią prawnuczkę z pożaru. Apel o pomocAutor komentarza: Król Henryk SzczęśliwyTreść komentarza: Wielka szkoda, że świadkowie nie próbowali ratować tej Pani !!! ['] ['] [']Data dodania komentarza: 2.01.2025, 09:36Źródło komentarza: Babcia oddała życie, ratując 3-letnią prawnuczkę z pożaru. Apel o pomocAutor komentarza: strona wuwuwuTreść komentarza: "Biedactwa", którym trzeba jeszcze więcej pomagać.Data dodania komentarza: 2.01.2025, 08:56Źródło komentarza: Brutalny napad w Łańcucie. Tortury, groźby nożem i kradzież na dużą skalęAutor komentarza: OleksaTreść komentarza: warto zaznaczyć, że ta pierwsza z 2011 roku, jak i obecna odbywa się za czasów tego samego premiera Donalda Tuska!Data dodania komentarza: 1.01.2025, 22:16Źródło komentarza: Polska przewodniczy UE
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama