TauronLiga. KS Developres Rzeszów wygrywa mecz na szczycie

KS Developres Rzeszów w trzech setach wygrywa z E.Leclerc MOYA Radomka Radom. MVP spotkania została atakująca Kiera Van Ryk.
  • Źródło: Rzeszow112.pl

Autor: Sebastian Krauz

Nie bez problemów, ale jednak KS Developres Rzeszów wygrał na własnej hali spotkanie z wiceliderkami tabeli, E.Leclerc MOYA Radomka Radom. Rozegrane awansem spotkanie 16. kolejki TauronLigii zapowiadało się na hit, jednak Rzeszowianki szybko pokonały swoje słabości, w trzech setach pewnie ograły zespół z Radomia, MVP spotkania atakująca Kiera Van Ryk.

Składy:
KS Developres Rzeszów:
Van Ryk, Blagojević, Stencel, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Fidon-Lebleu, Krzos i Przybyła, oraz Krajewska, Rasińska

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Marques, Picussa, Johnson, Twardowska, Skorupa i Witkowska, oraz Szczygieł

Pierwszego seta Rzeszowianki zaczęły nad wyraz dobrze, już na początku ustawiając sobie wynik (11:4). Pomagał im w tym z pewnością słabsza dyspozycja siatkarek z Radomia, które nie potrafiły skończyć praktycznie żadnego ataku. Jednak dosłownie za kilka chwil role się odwróciły. To Rzeszowianki wpadły w złą serię, przez co chwilę później na tablicy wyników obserwowaliśmy remis po 13. Wyrównana gra toczyła się pomiędzy zespołami mniej więcej do 20 punktu. W końcówce seta to Rzeszowiankom ponownie udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, dzięki czemu wygrały tą partię 25:21.

Druga partia zaczęła się zupełnie inaczej niż pierwsza. Obydwie drużyny toczyły ze sobą walkę punkt za punkt. Dopiero przy stanie po 13 siatkarkom Developresu udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Trener Antiga zdecydował się także na klasyczną podwójną zmianę. Na boisku pojawiły się Ola Rasińska oraz Marta Krajewska. Ruch ten okazał się jednak nie trafiony, ponieważ Radomiankom szybko udało im się je dogonić. W końcówce seta walka toczyła się punkt za punkt. Jednak to Rzeszowianki utrzymały nerwy na wodzy, i wygrały tego seta na przewagi 26:24.

Przegrana w drugiej partii widać podłamała wolę walki zespół z Radomia w trzecim secie. Ta odsłona tylko do ósmego punktu toczyła się równo po obu stronach. W dalszej częśći zespół z Rzeszowa tylko powiększał swoją przewagę, w czym z pewnością pomagały im liczne błędy własne Radomianek. Co ważne, zespół KS Developresu nie popełnił błędu z pierwszego seta, i nie pozwolił swoim rywalkom na dogonienie. Trzecia partia zakończyła się wysoką wygraną gospodyń do 17.