Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:

Łojotokowa skóra głowy – jakie produkty warto używać?

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy muszą faktycznie poprawić kondycję chorego naskórka. Zastanawiasz się na pewno, co powinno być w nich zawarte, by były efektywne? Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy przede wszystkim muszą mieć właściwą konsystencję i bazować na odpowiednio dobranych naturalnych składnikach, ale o tym już niżej.
  • 02.10.2024 11:39
  • Autor: Farmacia Verde
Łojotokowa skóra głowy – jakie produkty warto używać?

Czym w ogóle jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?

ŁZS głowy nie zostało dokładnie poznane, zatem nie ma ustalonej jednoznacznej przyczyny. Jak na razie obwinia się nadaktywność gruczołów łojowych, produkujących zbyt dużą ilość sebum. Przyczynia się to do nadmiernego rozwoju drożdżaków malassezia furfur oraz stanu zapalnego, co za tym idzie, nasilenia charakterystycznych objawów, jak:

  • „tłuste” zapalne zmiany rumieniowo-złuszczające,

  • łuszczenie się naskórka,

  • gruba skóra, 

  • czerwone plamy,

  • brązowe albo żółte łuski,

  • czasami tworzy się skorupa,

  • nadmierne przetłuszczanie się włosów,

  • ubytki włosów w miejscach pojawienia się zmian, a nawet miejscowe łysienie,

  • świąd, pieczenie, ból.

Leczenie łzs
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk


Łojotokowe zapalenie skóry głowy może dodatkowo wzmagać zaburzona gospodarka hormonalna, obniżona odporność organizmu, nadmierny i długotrwały stres oraz tłusta cera. Ponadto nie bez znaczenia są niedobory witaminowe z grupy B, ale też cynku czy selenu. Tę przewlekłą dermatozę należy odpowiednio prowadzić i mieć regularny kontakt z dermatologiem, który dobiera leczenie stosownie do nasilenia zmian, a także czasu trwania choroby mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Czytaj więcej w artykule na blogu drogerii OLMED: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/lojotokowe-zapalenie-skory-jak-sobie-z-nim-radzic,1605006757.html 

Rozwiązanie na łojotokowe zapalenie skóry – szampon, płyn i emulsja z firmy  Seborh

Dokucza Ci nawracający problem łojotokowego zapalenia skóry głowy? Wypróbuj profesjonalne dermokosmetyki SEBORH o odpowiednio dobranych składnikach, które pomogą Ci szybko uwolnić się od nawet bardzo dokuczliwych objawów.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – znajdziesz w nim tak skuteczne substancje, jak: siarczek selenu, alantoina, glinka biała czy ichtiol. Bogata, ale delikatna, kremowa konsystencja skutecznie zabija grzyby i bakterie, precyzyjnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy z łusek i innych zanieczyszczeń. Szampon świetnie nawilża, regeneruje, wzmocnia barierę hydrolipidową.

  • Emulsja Seborh – ma w sobie niezastąpione składniki, jak: siarka, pirokton olaminy, olej konopny, mocznik. Produkt odkaża skórę, koi stany zapalne, co ważne również normalizuje pracę gruczołów łojowych. Emulsja doskonale zmiękcza naskórek, po czym likwiduje nadmierne złuszczanie i łuski.

  • Płyn Seborh – to bogactwo kwasów, takich jak: jabłkowy, glikolowy oraz migdałowy. Znajdziesz też w nim argininę czy ekstrakt z nagietka. Preparat reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmacnia naczynia krwionośne oraz mikrokrążenie. Doskonale zatrzymuje wodę w skórze i ją odżywia.

     

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Jak wygląda efektywna pielęgnacja przy łojotoku?

Trzeba dokonać właściwej diagnozy w gabinecie dermatologicznym oraz stosować się do zaleceń specjalisty. Lekarz może przepisać leki miejscowe, doustne lub inne właściwe preparaty, dostępne również bez recepty. Przy pielęgnacji skóry głowy z ŁZS warto cały czas stosować wysokiej jakości kosmetyki regulujące wydzielanie gruczołów łojowych. Powinny być one łagodne, ale skuteczne i o wielokierunkowym działaniu. Żeby tak było, muszą bazować na odpowiednich naturalnych składnikach aktywnych. Takie działanie pozwoli złagodzić stan zapalny, ale też nadmierną produkcję łoju oraz łuszczenie.

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła dermatoza, mająca swoje okresy nawrotów oraz remisji. Żeby na jak najdłużej uciszyć zmiany, warto być w regularnym kontakcie z dermatologiem. Ponadto trzeba stosować profesjonalne kosmetyki na bazie kwasów, ale też innych specjalnie dobranych, naturalnych składnikach, które przyczyniają się do wyregulowania, jak również wzmocnienia skóry.

Materiał partnera