Kobieta oferowała na tych platformach odzież i buty używane, jednak po otrzymaniu pieniędzy od nabywców, nie dostarczała im zakupionego towaru. Miały to być m.in. kurtki, bluzy, spodnie, płaszcz i t-shirty, których po otrzymaniu gotówki, nie przesyłała kupującym.
Policjanci ustalili, że kobieta od 2018 r. oszukała blisko 700 osób, na łączną kwotę około 70 tysięcy złotych. Oszustka posługiwała się różnymi danymi osobowymi, teleadresowymi oraz 7 rachunkami bankowymi, na które wpływała gotówka wpłacana przez kupujących z całego kraju. Funkcjonariusze ustalili prawdziwą tożsamość kobiety.
Okazała się nią 37-letnia mieszkanka Gorzyc. Kobieta, będąc świadoma popełnianych przestępstw, ukrywała się na terenie Warszawy, w wynajmowanym mieszkaniu.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 37-latki. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, mając na uwadze dowody zebrane przez śledczych, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety na okres 3 miesięcy.
Zgodnie z art. 286 kodeksu karnego, osoba, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
To kolejne przypomnienie o ważności ostrożności podczas dokonywania zakupów online i konieczności sprawdzania wiarygodności sprzedawców przed dokonaniem transakcji. Policja apeluje również o zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań, które mogą prowadzić do ujawnienia oszustów i ochrony innych potencjalnych ofiar.
Napisz komentarz
Komentarze