PRZECZYTAJ TAKŻE:

KP Błękitni Stargard - Stal Rzeszów

Podziel się
Oceń

30 września swój mecz w ramach 6 kolejki 2 Ligi rozegrała Rzeszowska Stal. I była to istnie koncertowa gra Żurawi pewno 5:0 i kolejne 3 pkt do ligowej tabeli. Szczególnie dobrze, Stal prezentowała się w drugiej połowie, kiedy wbiła gościom 4 bramki.
Stal Rzeszów - Stal Rzeszów

Autor: gol24.pl

Składy:

Błękitni Stargard: 22. Dominik Sasiak – 17. Aleksander Theus (46′, 20. Tomasz Kaczmarek), 27. Jakub Ostrowski, 24. Krystian Kujawa, 14. Bartosz Sitkowski (60′ 21. Marcin Rajch) – 23. Mateusz Bochnak, 8. Hubert Krawczun (90′, 6. Paweł Bednarski), 10. Dawid Polkowski (75′, 4. Błażej Klimek), 7. Michał Cywiński, 11. Oskar Ryk (60′, 18. Błażej Starzycki) – 15. Przemysław Brzeziański.

Stal Rzeszów: 39. Wiktor Kaczorowski – 5. Radosław Sylwestrzak (80′ 15. Dominik Marczuk), 2. Damian Kostkowski, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki – 11. Wiktor Kłos, 4. Wojciech Reiman (80′ 34. Dawid Olejarka), 8. Marcel Kotwica (69′ 21. Sławomir Szeliga), 16. Błażej Szczepanek, 69. Damian Michalik (69′ 3. Mariusz Sławek) – 10. Krystian Pieczara (76′ 17. Grzegorz Goncerz).

Przebieg meczu

Od samego początku było widać ogromną dominację i przewagę Stali nad Błękitnymi. Biało-niebiescy rozgrywali piłkę, na co pozwolili im przyjezdni, i tworzyli sobie kolejne i kolejne akcje bramkowe. W 25. minucie – do siatki rywala, po podaniu Wiktora Kłosa z prawej strony, trafił Krystian Pieczara. Wynik dla Stalowców do przerwy powinien być jeszcze lepszy – sam na sam z Sasiakiem wychodzili Damian Michalik, Wojciech Reiman i Piotr Głowacki, ale albo górą wychodził goalkeeper przeciwnika, albo nasi zawodnicy nie potrafili znaleźć drogi do bramki Błękitnych. Wynik pierwszej połowy, 1:0.
Druga połowa, to już koncert Żurawi. W 58. minucie do siatki rywala trafił Wiktor Kłos, trzy minuty później Damian Kostkowski, a na kwadrans przed końcem spotkania Błażej Szczepanek. Po zdobyciu wyraźnej przewagi przez rzeszowian, tempo meczu znacznie zwolniło i do końcowego gwizdka Stalowcy kontrolowali spotkanie, oddając nieco inicjatywę miejscowym. Mimo to Błękitni ostatecznie nie zdołali zdobyć gola honorowego. Co więcej, Żurawie powiększyły jeszcze swoją przewagę – w ostatnich 60. sekundach faulowany został w polu karnym Błażej Szczepanek, a „jedenastkę” wykorzystał Grzegorz Goncerz.