Stal Mielec z kolejnym punktem w ligowej tabeli

Stal Mielec, zdobywa kolejne punkty do ligowej tabeli w sezonie 2020/21.
FKS PGE Stal Mielec

Autor: FKS PGE Stal Mielec

Stal Mielec, zdobywa kolejne punkty do ligowej tabeli w sezonie 2020/21. Tym razem, ekipa z Podkarpacia zdobyła punkt na trudnym terenie w Krakowie. Nasza ekipa, zremisowała 1:1. I podobnie jak w przypadku meczu z Wisłą Płock, tym razem również możemy mówić, o ogromnym niedosycie, ponieważ bramkę straciła w...102 minucie!

Składy obu ekip

Przebieg spotkania

Stal Mielec vs Cracovia- Źródło: FKS PGE Stal Mielec

Sam mecz, stał na całkiem niezłym poziomie. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje i starały się przetransportować piłkę w pole karne przeciwnika. Stal Mielec, która wydaje się rozkręcać z meczu na mecz długo prowadziła i wydawało się, że wywiezie z Krakowa 3 punkty. Niestety ta sztuka się nie udała. Warto podkreślić również, że Stal prowadziła naprawdę wyrównaną walkę z gospodarzami co oddają wszystkie statystyki meczowe. W pierwszej połowie, obie ekipy starały się wbić footbalówkę do siatki, ale nic z tego nie wynikało. Jedynie w 29 minucie żółtą kartkę obejrzał Marcin Flis. Po przerwie, kolejne kartki otrzymali Forsell, Matras, oraz Dadok (Stal) a po stronie gospodarzy Marquez. Po zmianie połów, na boisku pojawili się również nowi zawodnicy, którzy trochę rozruszali obie ekipy. Byli to, po stronie Cracovii: Wdowiak, Dimun, Piszczek i Vestenicky. W Stali: Tomczyk, Domański, Dadok, Primel i Stasik. Pierwszą bramkę, w 81 minucie dla gości zdobył Paweł Tomczyk, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Stali.

Chwile grozy- kontuzja Strączka

Kontuzja Strączka Kontuzja Strączka- Źródło WP Sportowe Fakty

W 85. minucie sobotniego meczu 3. kolejki, Rafał Strączek zderzył się w powietrzu z Ivanem Marquezem i upadł nieprzytomny na murawę. 21-latek był opatrywany na murawie przez ponad 10 minut. Opuścił boisko przytomny, ale na noszach, z założonym kołnierzem ortopedycznym. Prosto ze stadionu pojechał na badania do szpitala. Gdy był zwożony z boiska, kibice Cracovii i Stali żegnali go brawami i skandowali jego nazwisko. Zmienił go  Damian Primel, który skapitulował w 102 minucie po strzale Dawida Szymonowicza.