PRZECZYTAJ TAKŻE:

Apklan Resovia wygrywa pierwszy mecz w Fortuna 1. liga

Podziel się
Oceń

W sobotę Apklan Resovia rozegrała swój pierwszy mecz w Fortuna 1. liga. Na starcie zmierzyli się z Puszcza Niepołomice. Resovia wygrała to spotkanie 0:3.
  • Źródło: informacje prasowe
Składy zespołów:

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski – Konrad Stępień (46. Michał Czarny) , Jakub Bartosz, Longinus Ukawkwe, Hubert Tomalski (63. Łukasz Spławski), Marcin Stefanik, Ievgen Radionow (90. Karol Knap), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Michał Mikołajczyk (63. Bartosz Żurek), Erik Cikos

Apklan Resovia: Marceli Zapytowski – Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski – Szymon Feret (87. Dawid Rogalski), Michał Kuczałek, Konrad Domoń, Cezary Demianiuk (74. Jarosław Czernysz), Adrian Dziubiński (4. Bartłomiej Wasiluk) – Przemysław Brychlik (78. Karol Twardowski)

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnego rozgrywania piłki przez zawodników Puszczy Niepołomice. Nie przełożyło się to jednak na bezpośrednie zagrożenie pod bramką gości. W odpowiedzi rzeszowianie próbowali kontrataków, które najczęściej faulami przerywali zawodnicy gospodarzy. W 23 minucie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Resovii, lecz strzał zawodnika Puszczy pewnie obronił Marceli Zapytowski, a chwilę później z akcją lewą stroną boiska ruszyli piłkarze „Pasiaków”. Rajd niezwykle aktywnego w pierwszej połowie Cezarego Demianiuka zakończył się faulem i rzutem karnym dla Resovii. Wykorzystał go w pewny sposób Dawid Kubowicz. W odpowiedzi kilka minut później bliski pokonania Zapytowskiego był Erik Cikos, ale na szczęście z jego strzałem poradził sobie bramkarz „Sovii”. W ostatnich minutach pierwszej połowy, bliski podwyższenia prowadzenia był Sebastian Zalepa, jednak jego strzał z głowy minął bramkę Mateusza Górskiego. Do przerwy prowadzenie Resovii 1-0.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od szybko wywalczonego przez nasz zespół rzutu rożnego. Już w 47 minucie do piłki w narożniku boiska podszedł Dziubiński, a jego dośrodkowanie na drugą bramkę dla Resovii w tym spotkaniu zamienił Zalepa. W 50 minucie znów bliscy zdobycia bramki byli piłkarze z Rzeszowa, jednak tym razem dobrą interwencją popisał się Górski. Niedługo później, po kolejnym rzucie rożnym bliski kolejnego trafienia był Zalepa, jednak tym razem minimalnie przestrzelił. Pierwsze minuty drugiej połowy, to zdecydowana przewaga naszego zespołu, ale w 63 minucie zrobiło się bardzo niebezpiecznie pod naszą bramką, a gospodarze domagali się nawet rzutu karnego, jednak ostatecznie skończyło się tylko na strachu i rzucie z autu dla niepołomiczan. W 67 minucie świetnie do Dziubińskiego podawał Demianiuk, lecz ten pierwszy w dogodnej sytuacji przestrzelił. W 75 minucie rzut wolny z okolic pola karnego Puszczy wykonywał Michał Kuczałek, ale nie wynikło z tego większe zagrożenie pod bramką „Żubrów”. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:0 dla Resovii strzelił bramkę w drugiej połowie spotkania Karol Twardowski. Popisał się on indywidualną akcją i celnym strzałem z dystansu.

0-1, Dawid Kubowicz (26, z karnego)
0-2, Sebastian Zalepa (47)
0-3, Karol Twardowski (90)