Developres wygrywa i remisuje z Radomiem

KS Developres Rzeszów ma już za sobą drugie sparingi rozegrane przed nadchodzącym sezonem. W meczach wyjazdowych rzeszowianki wygrały oraz zremisowały z E.LECLERC MOYA Radomka Radom.
  • Źródło: informacje prasowe

1. Sparing KS Developres Rzeszów z E.LECLERC MOYA Radomka Radom

Początek pierwszego sparingu był bardzo zacięty. To tylko zmotywowało do działania zawodniczki z Rzeszowa i już w połowie seta wyszły na wysokie prowadzenie 16:10. Zdecydowana i konsekwentna gra w ataku doprowadziła do wygrania pierwszej partii spotkania 25:16.

Prowadzenie w drugim secie od samego początku objęła drużyna z Radomia. Zmiany w drużynie z Rzeszowa nie przyniosły spodziewanych efektów i niestety rysice nie potrafiły doprowadzić do wyrównania. W tej partii to Radomianki okazały się lepsze i wygrały 22:25.

W trzeciej partii to z kolei Rzeszowianki przeważały w każdym elemencie i okazały wyszły zwycięsko z tej partii. Bardzo dobra współpraca blokiem oraz obrona doprowadziła do szybkiej wygranej trzeciego seta 25:21 dla Rysic.

Na początku czwartego seta Drużyna E.LECLERC MOYA Radomka Radom wyszła na prowadzenie. Rzeszowianki jednak nie poddawały się (16:14). Jednak bardzo duża ilość niedokładnych piłek oraz nerwowych momentów spowodowały szybką zmianą wyniku z prowadzenia 21:14 na 23:25.

1. Sparing E.LECLERC MOYA Radomka Radom 2:2 Developres SKYRES Rzeszów, (16:25, 25:22, 21:25, 25:23)

2. sparing KS Developres Rzeszów z E.LECLERC MOYA Radomka Radom

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był wyrównany. Zawodniczki Developresu SKYRES Rzeszów z każdym następnym zdobytym punktem czuły się coraz pewniej. Efektem tego było objęcie prowadzenia w końcówce seta (21:20), gdzie Rysice zdominowały rywalki i wygrały pierwszą partię spotkania 25:22.

Drużyna E.LECLERC MOYA Radomka Radom drugi set rozpoczeła z bojowym nastawieniem, zdobywając kilku punktowe prowadzenie. Nie przestraszyło to jednak siatkarek z Rzeszowa, które skutecznie nadrobiły stratę, doprowadzając do stanu 8:5. Przejmując inicjatywę, podopieczne Stephana Antigi kontynuowały walkę i skutecznie zwyciężyły drugiego seta 25:23.

Trzeci set była niezwykle zacięty. Początkowo to zespół z Rzeszowa wyszedł na prowadzenie, jednak nie na długo. Drużyna z Radomia skutecznie broniła i blokowała i w połowie seta zmienił się wynik na korzyść przeciwniczek 13:16. Po krótkiej przerwie na życzenie trenera Antigi, zawodniczki wyszły na parkiet odmienione i w dobrym stylu doprowadziły do wyrównania i wygranej 28:26.

Mimo wygranych trzech setów, trenerzy obu zespołów postanowili rozegrać jeszcze jeden dodatkowy set. W ostatniej części tego spotkania zawodniczki z Radomia oraz z Rzeszowa nie zwalniały tempa. Bardzo efektywne obrony były widoczne po obu stronach boiska. Developres w tej części spotkania desygnował rezerwowe zawodniczki, które wykreowały grę i zwyciężyły 27:25.

2. Sparing E.LECLERC MOYA Radomka Radom 0:4 Developres SKYRES Rzeszów (22:25, 23:25, 26:28, 25:27)