W czwartek po południu do komisariatu w Boguchwale zgłosił się zaniepokojony 55-latek, który poinformował o zaginięciu swojego krewnego. Mężczyzna obawiał się, że 20-latek może podjąć próbę samobójczą.
Biorąc pod uwagę poważne zagrożenie życia, policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Wiedząc, że każda minuta jest na wagę złota, funkcjonariusze podjęli próbę kontaktu telefonicznego z zaginionym. Dzięki umiejętnościom negocjacyjnym jednej z policjantek udało się nawiązać rozmowę i uzyskać informacje na temat miejsca, w którym przebywa 20-latek.
W tym samym czasie dzielnicowy, patrolujący okolice, otrzymał szczegółowy opis zaginionego i rozpoczął jego poszukiwania. Dzięki zebranym informacjom udało mu się odnaleźć młodego mężczyznę w niebezpiecznym miejscu.
Dzielnicowy natychmiast udzielił 20-latkowi pierwszej pomocy i przewiózł go do komisariatu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o konieczności hospitalizacji.
Pamiętaj, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy sytuacji rodzinnej. Tego stanu nie należy bagatelizować. Gdy czujesz, że coś jest nie tak, skontaktuj się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej lub skorzystaj z telefonów zaufania. Pracujące tam osoby są przygotowane, aby Cię wysłuchać.
• 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo
• 116 123 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych
• 800 70 22 22 – Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA
• 800 080 222 – Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.
W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, pilnie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Napisz komentarz
Komentarze