PRZECZYTAJ TAKŻE:

Cenne zwycięstwo KS Developres Rzeszów w Bielsku-Białej

Podziel się
Oceń

KS Developres Rzeszów w efektywny sposób powrócił do gry po długiej nieobecności spowodowanej przypadkami koronawirusa. Rzeszowianki pokonały na wyjeździe 0:3 BKS STAL Bielkso-Biała.
  • Źródło: informacje prasowe
Niespełna trzy tygodnie minęło od ostatniego spotkania rozegranego przez siatkarki KS Developres Rzeszów. Tak długa przerwa spowodowana była przypadkami koronawirusa w drużynie. Nie pozwoliła ona jednak rzeszowiankom na utratę dobrej formy. Rysice wygrały na wyjeździe 3:0 z BKS STAL Bielkso-Biała. MVP spotkania została Jelena Blagojevic.

Składy zespołów:
BKS STAL Bielsko-Biała: Drużkowska (5), Janiuk (9), Dąbrowska (9), Witkowska (7), Szlagowska (5), Gajewska, Drabek (libero) oraz Szczygłowska, Wawrzyniak, Orvosova (5) i Kossanyiova (5)

Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (6), Van Ryk (15), Blagojević (11), Kaczmar (1), Efimienko-Młotkowska (4), Lazić (8), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Stencel (3), Fidon-Lebleu, Grabka i Rasińska (9)

Rzeszowianki pierwsze spotkanie po kwarantannie rozpoczęły od prowadzenia. Rysice od samego początku narzuciły swoje tempo i objęły prowadzenie (3:6). Bielszczanki jednak nie odpuszczały, dzięki czemu doprowadziły do wyrównania 8:8, po skutecznej akcji w bloku Drużkowskiej. Dalsza część pierwszej partii toczyła się punkt za punkt. Przełamanie na korzyść rzeszowianek nastąpiło dopiero pod koniec, dzięki skutecznym akcjom Jeleny Blagojević oraz Kiery Van Ryk. Pierwszego seta asem serwisowym zakończyła Kiera Van Ryk 25:20.

Rzeszowianki drugi seta rozpoczłey od wysokiego prowadzenia 4:0, jednak ta przewaga szybko stopniała do 4:3. Konsekwentna gra w bloku i obronie skutkowała kolejnym wysokim prowadzeniem 12:7. Dalej rzeszowianki nie zamierzały wstrzymywać ręki. Znakomicie funkcjonowała lewa oraz prawa strona ataku. W końcowej fazie drugiego seta podopieczne Stephane'a Antigi objęły najwyższe prowadzenie w secie 24:12. Drugi set zakończył się znakomitym atakiem Jeleny Blagojević z lewego skrzydła 25:13.

Od początku trzeciego seta widać było, że przegrane dwie poprzednie partie motywująco podziałały na Bielszczanki. Szybko objęły one prowadzenie 8:6, a następnie 13:10. Jednak Rysice konsekwentnie goniły wynik. Znakomitą zmianę w połowie seta dała Aleksandra Rasińska, która zanotowała 75% skuteczności w ataku. Trzeciego seta zakończył się zwycięstwem 25:20 dla KS Developres Rzeszów.