Lider na drodze Stali

25 października Stal Mielec podejmowała lidera z Częstochowy w meczu ligowym. Ciężko było liczyć na to przełamanie naszej ekipy. Stal jednak zapowiadała, że będzie robić wszystko by przynajmniej częściowo zmazać plamę z wizerunku po meczu z Wisłą Kraków.

Składy

Stal Mielec:Strączek- Getinger, Żyro, Kościelny, Stasik- Urnańczyk, Domański, Tomasiewicz, Pawłowski, Dadok- Prokić
Rezerwowi: Tomczyk, Chorbadzhiyski, Flis, Forsell, Gliwa, Matras, Sus, Błyszko, Wróbel

Raków Częstochowa:Szumski- Petrasek, Wilusz, Piątkowski- Tudor, Sapała, Ivi Lopez, Poletanović, Kun, Tijani- Gustkovskis
Rezerwowi:Bartl, Malinowski, Mamić, Niewulis, Papanikolau, Pindroch, Schwarz, Szelągowski, Zawada

Przebieg spotkania

Dużo zmian w ekipie gości, jesteśmy ciekawi jak poradzą sobie oni w meczu z liderem Ekstraklasy. Początek spotkania dla Rakowa, który zepchnął Stal do defensywy. Dobrze w bramce jednak Strączek. Niewiele dzieje się jak na razie na boisku. Przewagę natomiast ma Stal. Która po trudnym początku, ruszyła na Raków. Gustkovskis wpadł w pole karne Stali, ale nie było z tej akcji żadnego zagrożenia. Próbuje teraz Raków, ale Stal nieźle w obronie. W 17 minucie uderza Dadok, ale broni Szumski. W 25 minucie rzut rożny dla Rakowa, ale po strzale Petraska piłkę wybijają obrońcy Stali. W 27 minucie niezły atak Rakowa. Piłkę do Ivi-ego Lopeza zagrał Poletanović, a ten do bramki po dłuższym słupku. 1:0, bez szans Strączek. Stal Jednak nie wygląda najgorzej i na pewno będzie próbowała odrobić straty. ZW 34 minucie akcja prawą stroną, Tudor do Tijanicia, jednak w obronie dobrze Stal. Nie jest to najbardziej dynamiczny mecz, jednak bardzo przyjemnie patrzy się na Raków. Kolejna akcja prawa flanką. Sapała mocna centra, jednak dobrze Strączek. Żółta kartka dla Sapały za faul na Domańskim. Strzał Lopeza w 42 min trafia w boczną siatkę. W 42 minucie żółtą kartkę otrzymuje również Getinger za faul w środkowej części boiska. Koniec pierwszej połowy.

Raków Częstochowa

Zaczynamy drugą połowę. Flis za Getingera. Żółta kartka dla Stasika. Stal zepchnięta do defensywy. Raków szuka drugiej bramki. Znów zwolniło nam się tempo tego spotkania. W 54 minucie strzał, ale świetnie ponownie Strączek. Raków atakuje lewą strona, ale obrona stali gra znacznie lepiej niż w meczu z Wisłą. Dobra akcja Stali. Ładnie poklepali najpierw Żyro z Tomasiewiczem, później przerzut na lewą stronę i Pawałowski z Kościelny. Udało się jednak wywalczyć tylko rzut wolny w 60 minucie. Forsell za Pawłowskiego. Stal naprawdę prezentuje się nieźle, ale brakuje konkretów. Mocny strzał Kuna, ten jednak niedokładnie i tylko rzut wolny. Znów Kun, jednak zablokowany. Strzał Petraska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ajjj. Mamy 2:0 Ivi Lopez pięknym strzałem podwyższa. Ten mecz może się podobać. Stal ma problemy w ofensywie, ale stara się jak może. W 72 minucie strzał Kuna, ale znowu świetnie interweniuje Strączek. Wróbel i Tomczyk za Prokicia i Dadoka. Schwarz za Poletanovicia. Rzut rożny dla Rakowa, ale po raz kolejny Strączek. Dobra akcja z lewej strony jednak najpierw strzał Schwarza blokuje Strączek a później Iviego Lopeza i Kuna. Wisi w powietrzu trzecia bramka. Sus zmienia Stasika. Ależ pudło Tomczyka 1 na 1. ALE DOBIJA DOMAŃSKI. Mamy 2:1 i Stal ma jeszcze szansę! Rzuca się Stal na Raków. Forsell do Tomasiewicza ten do Wróbla jednak ten pudłuje. Forsell prawą stroną jednak problemy w przyjęciu. Bardzo mocno cofnął się Raków i Stal szuka bramki. Zmiany wśród gospodarzy. Zawada, Szelągowski i Malinowski za Gustkovisa, Iviego i Tijanicia. Tomasiewicz po dośrodkowaniu Domańskiego, niestety nad bramką. Koniec spotkania. 2:1 wygrywa Raków, ale Stal nieźle zaprezentowała się w tym spotkaniu.