Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

"Rzeszów bez plastiku". Ekologiczny piknik w parku przy Pułaskiego

Podziel się
Oceń

Pod hasłem "Rzeszów bez plastiku" w sobotę, 24 września br. odbędzie się piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego. Mieszkańcy będą mogli samodzielnie wykonać na miejscu ekologiczne świece oraz środki czystości.

Piknik odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą (w rejonie ROSiRu) w sobotę 24 września w godzinach 10-17. Podczas happeningu mieszkańcy dowiedzą się jak nie marnować żywności, jak kompostować odpady biodegradowalne oraz jak prawidłowo segregować śmieci. 

Będą mogli samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą domową chemię i kosmetyki, oraz ekologiczne świece. Ponadto zaplanowano warsztaty szycia worków na warzywa i owoce, które będzie można ze sobą zabrać. 

Uczestnicy wydarzenia pomogą stworzyć obraz z nakrętek. Organizatorzy przygotowali m.in. konkursy zgniatania butelek czy segregowania odpadów. 

Podczas happeningu będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną wypełniając testy wiedzy. Za wszystkie aktywności mieszkańców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a także słowniki segregacji, torby "paryżanki" i mydełka ekologiczne. 

W trakcie happeningu na telebimie wyświetlany będzie film relacjonujący tworzenie przez uczniów rzeszowskich szkół "żywego" napisu "RZESZÓW BRZ PLASTIKU". Wydarzenie zwieńczy występ grupy teatralnej z ekologicznym spektaklem dla dzieci. 

Ponadto planowane są stoiska z gastronomią, z rękodziełem i ceramiką. Dodatkowo w godzinach 12-17 będzie trwać mobilna zbiórka odpadów niebezpiecznych, w ramach której mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać m.in.: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne. Odpady muszą jednak pochodzić z gospodarstw domowych.
 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama